100%-а безвідходна еко переробка сміття

Технологія: Безвідходна переробка побутових відходів. В результаті отримується ряд побутових відходів придатних для вторинного використання.

Проект: Створення заводу для сортування та повної безвідходної переробки сміття екологічними технологіями.

Річна виробнича програма : 18 166 млн. дол. США.

Доля інвестора:
Договірна

Партнери:
Компанія “Е.С.П. Технології” (Україна), європейська компанія «Tehnix» (Хорватія)

Час монтажу:
4-6 міс.

Час виходу на нормативну потужність:
60-80 днів

Сфера:
Сортування та переробка сміття.

Illustration

Сортування та переробка твердих побутових відходів (ТПВ) – одна з найбільш актуальних проблем в галузі охорони навколишнього середовища. Ситуація посилюється тим, що відсутні інноваційні підходи до ліквідації ТПВ, в той час, як існуючі методи стають все менш ефективними.

Традиційно відходи утилізуються на звалищах і полігонах. Поряд з втратою земельних площ, збільшенням кількості полігонів і звалищ для захоронення, існуюча практика веде до посилення некерованої міграції відходів в навколишнє середовище.
Компанія провела детальний аналіз потенційного споживчого ринку в Україні та попиту на сміттєсортувальні та сміттєпереробні заводи, побувавши у багатьох областях України та планує реалізувати в обласних і районних центрах України (Львівська, Чернівецька, Сумська, Київська, Полтавська області) проект будівництва десяти пілотних заводів з комплексного збору та переробки твердих побутових відходів на основі сучасних технологій.
Нами запропонована новітня технологія, на базі якої повністю переробляються тверді побутові відходи, забезпечується повний замкнутий цикл від збору та транспортування до переробки відходів у вторинну сировину. Окрім цього, кожен завод забезпечується власною електроенергією і теплом за рахунок сонячної енергетичної установки та забезпечується власною локальною очищувальною мережею.
Виробництво обладнання для заводу, а також технологічний процес та контроль за будівництвом заводу буде здійснювати велика спеціалізована європейська компанія «Tehnix», що є партнером «Е.С.П. Технології» (детальніше про компанію Tehnix: http://www.tehnix.hr/) 

Детальніше про комплекс

Функціональне призначення:
Збір і транспортування твердих побутових відходів.Сортування відходів і переробка втор. сировини (вторполімерів, макулатури, текстилю, металолому, скла).Знешкодження відходів і виробництво на основі вторресурсів RDF-палива, вторинних полімерів, продукції господарсько-побутового призначення та інше.Переробка органічних відходів і виробництво товарних компостів.
Склад комплексу:
Устаткування для переробки змішаних та попереднього сортування побутових відходів.Устаткування для виробництва, подрібнення та пакетування RDF-паливаУстаткування для переробки біорозкладних відходів та виробництва еко-компостуМайданчик для рециклювання та прийому побутових та будівельних відходівСонячна електростанція з монтажем на покрівлі потужністю 200-400 кВтПромислова переробка та знешкодження відходів – 230 000т на рік.Потужність комплексу – 40 т./год
Три основні стадії роботи з твердими побутовими відходами:
Контрольно – конвейерне сортування відходів. Механізована обробка вторресурсівПереробка фракцій вторресурсів(комплекс глибокої переробки вторсировини) – суха очистка, мийка , подріблення, агломерація, грануляція, литво під тиском, виробництво будівельних матеріалів, конструкційних виробів, фільтропластів, нетканих матеріалів, господарсько-побутового призначення, різноманітної упаковки.Переробка органічних відходів в теплову і електричну енергію, біодобрива
Структура відходів (надход. сировини). Всього 100%
Вторполімери (ПВД, ПНД, ПП, ПС, АБС, ПА) 8%ПЕТФ (пляшки, тара) 2%макулатура, гофрокартон 28%текстиль 5,5%металолом чорний 4%металолом кольоровий 0,5%склобій 10%органомаса 28%Баластна фракція (меньше 50 мм), технологічні втрати 14%
Баланс переробки відходів. Всього 100%
Вторполімери (ПВД, ПНД, ПП, ПС, АБС, ПА) 8%ПЕТФ (пляшки, тара) 2%макулатура, гофрокартон 28%текстиль 5,5%металолом чорний 4%металолом кольоровий 0,5%склобій 10%органомаса 28%Баластна фракція (меньше 50 мм), технологічні втрати 14%
Додаткова інформація
Перевезення 200 000 тон. сміття еквівалентно 900 000 куб.м. сміттєвоз забирає порядку 18куб. м., тобто загальна річна кількість рейсів згідно розрахункової потужності складає 50 000. Таким чином щоденно завод повинен приймати порядку 138 спец. автомобілів., тобто порядку 8 авто на годину. Загальна вартість інвестицій в допоміжний транспорт складе порядку 600 000 дол. США. з розрахунку на 30 000дол.США за одиницю транспорту. Така щільна завантаженість вимагатиме певну кількість спецтехніки (навантажувачі, ескаватори та власну техніку для розвезення відходів та вторсировини).
Доходи від прийому відходів в перевізників. Плануються виходячи з того, що вартість захоронення відходів на полігонах в Києві зараз складає 32грн./м.куб. Співвідношення ваги до об’єму складає в середньому коло 4,5 , тобто захоронення однієї тони перевізнику обходиться близько 110-140грн. Таким чином, запропонована ціна за прийом такої ж кількості сировини в розмірі 52грн/т. буде стимулювати перевізників до співпраці.
Інші витрати:
Витрати по Фонду оплати праці (ФОП).Витрати на охорону.Витрати на паливо-мастильні матеріали.Витрати на ремонт та обслуговування обладнання.

Тобто, за умови виходу виробництва на повну нормативну завантаженість та за умови включення в технологічний процес як стадій сортування та механічної обробки так і стадії глибокої переробки сировини, є багато чинників, які можуть вплинути на здешевлення, тобто покращити показники рентабельності.

Бажаєте інвестувати в даний проект?