Безпілотна авіаційна система

Проект: Розробка і виготовлення безпілотних авіаційних систем (БАС) в різних модифікаціях

Розробка і виготовлення безпілотних авіаційних систем (БАС) в різних модифікаціях виконання, в залежності від вимог Замовника. Багатоцільові комплекси БПЛА здатні виконувати різноманітні завдання як промислового призначення, так і військово-тактичні.

Тактико-технічні характеристики БАС дозволяють застосовувати його безпосередньо в місцях дислокації, використовуючи невеликі злітно-посадочні смуги або відносно рівні грунтові майданчики. При необхідності, передбачено зліт з катапульти і транспортування БАС в кунг на автомобільному шасі.
Технічні рішення БАС дозволяють здійснювати авіаційний контроль як на значній протяжності і тривалості польоту по введеної програмі, так і можливість перекладу управління в ручний режим безпосередньо операторами на маршруті спостереження.
Застосовані канали зв’язку дозволяють використовувати різні цільові навантаження:● апаратура оптико-електронного спостереження (денна і нічна);● апаратура спостереження (інфрачервоного і міліметрового діапазонів);● апаратура радіотехнічного спостереження;● апаратура радіаційно-хімічного спостереження;● апаратура пошуку та визначення координат,● та інші цільові навантаження на вимогу Замовника.
Виробнича база передбачає максимальне залучення для всіх видів робіт власних підприємств, що дозволяє мінімізувати витрати і забезпечити ефективне постійне експлуатаційний супровід з мінімальними витратами.

Illustration

MRS Q-14 Resident

Класс – SHORT RANGE TUAV

(классификация Unmanned Aerial Vehicles)

Illustration

MRS Q-07 Obriy

Класс – MAV
(классификация Unmanned Aerial Vehicles)

Illustration

MRS Q-10 Parallel

Класс – CLOSE RANGE TUAV
(классификация Unmanned Aerial Vehicles)

Безпілотні літальні апарати (БПЛА) відносяться до одного з найбільш складних і дорогих видів сучасної техніки. При введенні їх в експлуатацію необхідно керуватися не тільки загальними підходами, що розглядають БПЛА як конкретний клас технічної продукції, а й специфічними особливостями країни Замовника (кліматичні умови, техногенна та військово-політична обстановка, наявність підготовленого персоналу і т. Д.).

Метою цього пропозиції є організація поетапного проведення спільних робіт, який передбачає первинну поставку базового комплексу БПЛА, його адаптація до кліматичних умов стани Замовника, організацію центру підготовки та повного навчання спеціалістів Замовника теоретичним і практичним навичкам пілотування, експлуатації та технічного обслуговування комплексів БПЛА. На наступних етапах пропонується дооснащення поставленого комплексу додаткової, погодженої з Замовником цільової апаратурою, здійснення поставки обраних Замовником комплексів БПЛА, введення в дію остаточно укомплектованого тренажерно-методичного центру підготовки та, за бажанням Замовника, проведення робіт по організації спільного виробництва безпілотних авіаційних систем.
Важливим фактором забезпечення безпеки польотів в повітряному просторі країни Замовника, є наявність в поставляються БАС малогабаритних відповідачів системи управління повітряним рухом адаптованого під вимоги відповідного Повітряного кодексу. Комплекс робіт по даному напрямку також є предметом справжнього Пропозиції.
Крім безпосередньо впровадження комплексної системи забезпечення безпеки, реалізація даної пропозиції дозволяє:
● значно скоротити видаткову складову планованих поставок за рахунок визначення дійсно необхідної необхідної номенклатури комплексів за цільовим призначенням;● створити власну методологічну систему навчання новітнім високо-технологічних спеціальностей;● скоротити витрати на непередбачені втрати при введенні в дію і регламентному обслуговуванню БПЛА за рахунок первинної спільної експлуатації поставлених комплексів;● займати в територіальному регіоні провідну позицію з питань постійної інформації стану контрольованих об’єктів.
Пропонований порядок проведення спільних робіт.
Перший етап:
● Виготовлення БАС в базовому варіанті виконання для відпрацювання тактичних вимог Замовника.● Поставка зазначеної БАС до місця постійної дислокації, певне Замовником.● Определеніе необхідного обсягу доробок (нових розробок) поставленого комплексу під:кліматичні умови країни Замовника; певні Замовником додаткові тактико-технічні завдання.● Поставка, на вимогу Замовника: тренажерів професійного відбору пілотів і операторів БПЛА; навчально-тренувальних комп’ютерних тренажерів; мобільних комп’ютерних класів;навчальних БПЛА.● Організація методичного центру професійного відбору і навчання фахівців.
Примітка. Головним пріоритетним показником якості даної системи підготовки є об’єднання в одній особі виробника БАС і, безпосередньо, самого комп’ютерно-тренажерного центру.
● Проведення теоретичного і практичного навчання викладачів-інструкторів Замовника методикам навчання пілотування БПЛА і особливостям експлуатації комплексу.● Проведення спільної експлуатації БАС, з відпрацюванням завдань, визначених Замовником.
Другий етап:
● Дооснащення (комплектація новими) БАС, поставлених на Першому етапі.● Узгодження етапів і обсягів комплексу робіт по адаптації малогабаритних відповідачів до системи управління повітряним рухом країни Замовника.● Дооснаення методичного центру професійного відбору і навчання фахівців.● Проведення додаткового теоретичного і практичного навчання викладачів-інструкторів Замовника особливостям експлуатації комплексу.● Проведення спільної експлуатації БАС, з відпрацюванням завдань, визначених Замовником.
Третій етап:
● Проведення аналізу можливостей науково-технічної і виробничої бази Замовника для спільного виробництва БАС.● Проведення планування (перепланування), оснащення (переоснащення) певних Замовником виробничих площ під виготовлення БАС.● Остаточне узгодження кількості поставляється виробничого обладнання та плановані терміни введення в дію власних виробничих площ.
Примітка. На вимогу Замовника, виконання етапів і під етапів можливо об’єднувати або виконувати паралельно.
За вибором і під торговою маркою Замовника можливий варіант проведення повного циклу проведення дослідно-конструкторських робіт зі створення власних комплексів безпілотних авіаційних систем.
Аналіз світової практики сертифікації БАС
Кількість безпілотних систем в світі постійно зростає. Число безпілотників в складі ВПС і Армії США за 10 років збільшилася в 136 разів (з 50 одиниць в 2000 р до 6,8 тис. В 2010-му), і планується в найближчі 30 років збільшити число таких апаратів ще в чотири рази. В основних країнах НАТО загальна кількість випущених серійно і окремими партіями безпілотних машин склало більше 75000 штук. У 2009 р кількість розроблених в світі найменувань систем досягло 1190, зних ~ 30% цивільного і подвійного застосування. . У Європі та США починають впроваджувати вимоги до БАС і її системам, включаючи вимоги до підготовки і ліцензуванню операторів, які узгоджені з вимогами щодо безпеки польотів EASA і ICAO. Але за інформацією фахівців Державної авіаційної адміністрації на даний момент в світі існує всього два! сертифікованих за всіма нормативно-технічним правилам цивільних безпілотних літальних комплексу – це в Сполучених Штатах Америки.
Огляд сертифікації БАС в країнах ближнього зарубіжжя
У Росії БАС в порівнянні з ЄС поки небагато, тому застосування безпілотної авіації в даний час здійснюється відповідно до відомчими інструкціями в окремих відомчих структурах. Ці затверджені інструкції дозволяють експлуатувати конкретні БАС в обмеженому повітряному просторі, але одночасно обмежують застосування інших БАС, так як для їх використання необхідно писати і затверджувати нову інструкцію. Однак у міру розвитку БАС і збільшення їх інституту сертифікації буде гальмом в легалізації напрямки, і провокувати на нелегальне використання повітряного простору. Дещо несподівано, широке впровадження названих аспектів отримало свій розвиток в Республіці Білорусь. У Білорусії протягом останніх років успішно виконується комплексна державна програма розвитку власних безпілотних авіаційних систем. Незважаючи на спірні декларації про інноваційні можливості безпосередньо самих БАС, питання їх сертифікації та впровадження в державне повітряний простір вирішені на досить високому рівні.
Спеціально для сертифікації БАС були прийняті (і приймаються):
– на законодавчому рівні – Закон Республіки Білорусь року №127-З “Про внесення змін і доповнень до Повітряного кодексу Республіки Білорусь” (останнє від 4 січня 2014 г.);
– на виконавчому рівні – Постанова Ради Міністрів Республіки Білорусь “Про внесення змін і доповнень Правил використання повітряного простору Республіки Білорусь”;
– на експлуатаційному рівні – Постанова Міністерства оборони Республіки Білорусь від 04.12.2009 N 72 “Про затвердження Авіаційних правил організації та виконання польотів державних безпілотних літальних апаратів Республіки Білорусь”. Крім того, в республіці включений в КЗпП повний перелік ІТП, які працюють безпосередньо з БАС. Аналогічно – введено в штати силових структур. Відкрито відповідні кафедри у вищих військових і цивільних навчальних закладах, створені полігони та навчальні центри.

Бажаєте інвестувати в даний проект?